Перш ніж купити ячмінь оптом слід пам’ятати особливості зберігання культур

Перш ніж купити ячмінь оптом слід пам’ятати особливості зберігання культур

Тривалий етап зберігання насіння починається вже після його збирання на полі. До моменту вивантаження на току зерно зберігається в кузовах вантажівок. Остаточне зберігання розпочинається безпосередньо після повноцінного очищення та сушіння насіння. Для того щоб максимально зберегти посівні властивості зерна, варто завжди слідкувати за рівнем його вологості, рівнем забарвлення, захищати від шкідників та мікроорганізмів. Перш ніж купити насіння ячмінь оптом за приємною ціною за тонну чи інший подібний варіант, слід більше дізнатися про особливості зберігання культури.

Для гарного врожаю рекомендується зберігати насіння в гарному стані та регулярно дивитися за його процесом зберігання в належному стані. Недостатньо добре очищене чи сушене насіння може дати в майбутньому недостатньо гарний урожай, тому даному аспекту слід приділяти максимальну увагу.

Термін зберігання насіння ячміню може бути різним

Вологість повітря та температура є основними атрибутами, на які слід звертати увагу при улаштуванні зберігання зернових культур. Відносна вологість повітря в зерносховищі не повинна перевищувати 50%. На зберігання зернових культур впливає не лише вологість повітря, але й рівень пошкодження зерна. Якщо насіння було зібране у вологий період, рівень його вологості може бути надмірно високим. При надмірно високому рівні вологості насіння підвищується ступінь ризику розвитку мікроорганізмів та захворювань.

Під час зберігання варто регулярно спостерігати за станом насіння, визначати його температуру, відносну вологість, наявність шкідників. Температуру на початку зберігання необхідно визначати щодня, через кілька місяців - не менш ніж – 2-3 рази на тиждень, а узимку – раз на тиждень, в різних місцях заглиблюючи щуп на 20-30 см, у середній частині і внизу біля підлоги. Дослідження вологості зернових культур треба визначати кожного місяця. Від надійності дотримання простих правил зберігання зерна напряму залежить успіх урожаю в наступному сезоні.

Умови зберігання зернових культур:

  • Різні сорти насіння важливо зберігати в різних місцях.
  • Для надмірно вологого зерна слід відводити місце для зберігання, який знаходиться якомога ближче до сушарок.
  • Будь-яка упаковка для зберігання зерна має бути сухою та чистою.
  • Надзвичайно важливо забезпечити якомога вищу сухість приміщення.
  • Стіни та підлога приміщення зберігання мають обов’язково бути без наявності тріщин, вікна із встановленими гратами (від птахів та гризунів).
  • Насіння нового врожаю розміщують на зберігання по сортах, культурах і репродукціях.
  • У будь-якому зерносховищі повинне бути не лише все обладнання для дослідження оптимальних показників зберігання зерна, але й прилади протипожежної безпеки. Перед початком зберігання зернових культур варто обов’язково проводити дезінфекцію. 

Більше читайте тут: https://growex.market/products/ozimiy-yachmin